baner_psy_maso

Psy potrebujú mäso

Či už máte Jack Russell Terriera alebo Labradora, iba z kvalitného mäsa získa Váš pes optimálnu energiu a životnú vitalitu.

Všetci psi majú spoločného divokého predka, vlka. Jeho gény im stále kolujú v žilách. Majú stále svoje lovecké inštinkty, aj keď stoja pred miskou, kam im ich “korisť” servírujeme v malých kúskoch. Psy presne vedia, čo chcú – mäso, tak prírodné a tak čerstvé, ako je len možné. My by sme na túto skutočnosť nemali pri výbere vhodného krmiva zabúdať.

 • S krmivom PLATINUM dostane Váš pes presne to, po čom túži – vysoko kvalitné bielkoviny získané minimálne zo 70% čerstvého mäsa.
 • Superprémiové krmivo PLATINUM je vhodné pre psov akéhokoľvek veku a plemena.

Kŕmenie psa čerstvým mäsom je často označované ako BARF. Kvalitné proteíny z čerstvého mäsa získa Váš pes tiež vďaka krmive PLATINUM NATURAL navyše doplnené aj o potrebné vitamíny a stopové prvky. Denná dávka je teda optimálne vyvážená.

Ďalšie informácie


Kŕmte psy zdravo

Príroda ako vzor. Čo je naozaj dôležité vo výžive pre psov?

Keď vlk uloví korisť, poskytuje mu všetko, čo potrebuje pre svoju výživu – mäso, bylinky a minerály, ktoré sa nachádzajú v žalúdku koristi. Žiadne iné pridané látky. Potrava je zložená tak, aby sa v žalúdku rýchlo rozložila a strávila.

V dnešnej dobe sa psovi jeho “korisť” podáva pripravená do misky. Zároveň je tu široké spektrum krmív nazývaných “kompletné krmivá.” Legislatíva určuje ich zloženie. To však nič nehovorí o kvalite jednotlivých zložiek, alebo akým spôsobom sú krmivá vyrábané. To je dôvod, prečo by ste mali venovať osobitnú pozornosť týmto detailom.

Holistická – prírodná a zdravá výživa

Hodnotné bielkoviny z čerstvého mäsa, ľahko stráviteľné uhľohydráty, bylinky a minerály sú základom pre zdravú výživu vášho psa. Receptúry PLATINUM NATURAL sú pripravované iba z ingrediencií v potravinárskej kvalite. Naproti tomu iné krmivá môžu obsahovať vedľajšie rastlinné a živočíšne produkty, umelé dochucovadlá, chemické prísady, ktoré psy nevie stráviť a dôsledkom môžu byť zdravotné problémy:

 • alergie, nevysvetliteľné svrbenie kože
 • matná, lámavá srsť
 • zápcha, hnačka a plynatosť

To psy kŕmené krmivom Platinum nepoznajú!

pes_zaludok


Rozdiel v krmive PLATINUM

krmivo rozdiel

PLATINUM ide svojou cestou

Sme jediný výrobcovia na svete, ktorý vyrábajú krmivo zo 70% čerstvého mäsa. Spracovávame napríklad čerstvé kuracie, jahňacie, diviačie, králičie mäso alebo čerstvé mäso z rýb (tuniak, losos, sardinky). K mäsu sú pridávané ďalšie ľahko stráviteľné zložky ako zemiaky alebo ryža a alebo kukurice. Ďalej za studena lisované oleje, bylinky, minerály a vitamíny. V superprémiovom krmive PLATINUM sú tieto ingrediencie spracované bez pridanej vody – iba v ich vlastnej šťave. Preto sú zachované maximálne nutričné hodnoty všetkých ingrediencií, ktoré boli do krmiva vložené.

Čokoľvek, len nie suché

PLATINUM je tepelne upravené mäso vo vlastnej šťave, sušené pri izbovej teplote. Preto má vyšší obsah vlhkosti ako klasické psie krmivo. To významne prispieva k bohatej chuti krmiva. Naši zákazníci dokonca hovoria, že PLATINUM je šťavnaté krmivo. S 18% zvyškovej vlhkosti, čisto z mäsovej šťavy, môžeme PLATINUM nazývať akokoľvek, len nie suché krmivo.

Bežné suché (extrudované) krmivá

V bežných kompletných krmivách pre psov pochádzajú bielkoviny predovšetkým z mäso kostnej múčky alebo z obilnín a vedľajších rastlinných produktov. Kŕmna zmes je rozdrvená či rozomletá na jemný prášok a miešaná s vodou. Táto hmota je potom ďalej spracovaná v extruderi za vysokých teplôt (150 až 200 ° C) a pod vysokým tlakom tvarovaná do granúl. Každá jednotlivá granula je zvyčajne potiahnutá vrstvou škrobu, ktorý musí byť v psom žalúdku strávený ako prvý.

Šťastný a zdravý život

Výhod, ktorých si všimnete už pár týždňov po tom, čo začnete Vášmu psovi podávať PLATINUM

Ľahké trávenie

Prírodné zloženie má za úlohu postarať sa o to, aby pečeň, obličky a koža neboli zaťažované prísadami, ktoré nemajú pre psa žiadne využitie.

Žiadna neznášanlivosť alebo alergie

PLATINUM je tak ľahko stráviteľné kvôli jeho prírodnému, zdravému zloženiu, vďaka ktorému je neznášanlivosť len veľmi vzácna. Na metabolizmus nie je vyvíjaný tlak znehodnotenými prísadami, ktoré môžu spôsobiť nevysvetliteľné svrbenie alebo iné kožné problémy. PLATINUM je veľmi vhodné krmivo pre alergických psov.

Menej “darčekov”

Pretože je PLATINUM optimálne trávené, psy nemávajú vetry ani hnačky. Dokonca aj “darčeky”, ktoré po sebe zanechávajú, sú menšie a pevnejšie.

Viac svalovej hmoty

Vysoko kvalitné bielkoviny z čerstvého mäsa okamžite stimulujú tvorbu novej svalovej hmoty.

Lesklá srsť

Výživné, za studena lisované oleje obsiahnuté v krmive a prírodný pôvod našich ingrediencií sa stará o srsť Vášho psa.


Výhody krmiva PLATINUM

krmivo natural vyhody

Optimálne pre látkovú výmenu

V bežnom suchom krmive je každý jednotlivý kúsok pokrytý vrstvou škrobu. Túto vrstvu musí žalúdok psa rozložiť pred samotným trávením. Pretože to vyžaduje čas, potrava leží v žalúdku dlhšie. Pes má nafúknuté brucho a zvyšuje sa tým riziko pretočenie žalúdku. Keď dáte svojmu psovi prvýkrát PLATINUM, okamžite uvidíte – Váš pes nebude po jedle nafúknutý. PLATINUM obsahuje hodnotné, ľahko stráviteľné bielkoviny z 70% čerstvého mäsa, ktoré – a to je rozhodne dôležité – nie sú v procese výroby znehodnotené teplom. PLATINUM obsahuje vyvážený podiel stráviteľných uhľohydrátov, ktoré zložením zodpovedá potrave vo voľnej prírode.

Ideálne pre metabolizmus

Počas pohybu sa žalúdok psa hojdá a hrozí torozia, najmä ak je plný. Pretože je kompletné krmivo PLATINUM optimálne trávené, žalúdok nie je toľko zaťažený a rýchlejšie sa vyprázdňuje.

 • PLATINUM má vyššiu nutričnú hodnotu a preto objem kŕmnej dávky môže byť až o 1/3 menšia.
 • PLATINUM je ľahko stráviteľné a poskytuje najlepšiu možnú vstrebateľnosť všetkých živín.

Hlavné rozdiely medzi PLATINUM a bežnými suchými krmivami

 • Nezväčšuje v žalúdku svoj objem a nespôsobuje nadúvanie.
 • Potrava je strávená ľahko a rýchlo.
 • Živiny sa v črevách ľahko vstrebú.
 • Bielkoviny a sacharidy sú organizmom dokonale spracované.


Vzorky krmiva PLATINUM

krmivo vzorky

PLATINUM NATURAL krmivo najmenej 70% čerstvého mäsa vôňa mäsa a chutí ako mäso.

Váš pes ho bude milovať. Skúste to.

Objednajte si skúšobnú vzorku pre svojho psa. Vzorku sú dostupné v troch variantoch pre dospelých psov (kuracie mäso, jahňacie mäso a Iberico). Pre šteniatka je dostupná kuracia príchuť.
Objednajte si skúšobnú vzorku cez mail info@najlepsiekrmivo.sk